Gündem

3 şehirde karantina tedbiri başladı! Bazı bölgelere 14 gün giriş çıkış yasağı getirildi

Tunceli’de Kaymakamlık’tan bir açıklama yapıldı ve bu açıklamaya göre Kovid-19 salgınının yayılmasının engellenmesi ve sosyal izolasyonun sağlanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

14 GÜN BOYUNCA YASAK

Yapılan açıklamada corona virüslü kişiler ile temaslılarının bulunduğu tespit edilen Geçitveren köyünde, karantina uygulaması başlatıldı. Bu karar doğrultusunda köye giriş ve çıkışlar 14 gün boyunca yasaklandı.

KÖYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR KISITLANDI 

Kars’ın Digor ilçesinde bir köyde de corona virüs tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. Valilik tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamada salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Yağlıca köyünün karantinaya alındığı vurgulandı.

Ayrıca köye giriş ve çıkışların yasaklandığı ifade edildi. 

135 EV KARANTİNADA 

Adıyaman’da ise 135 evin karantinaya alındığı duyuruldu. İl Valiliği tarafından yapılan açıklamada kent merkezinde bazı kişilerin Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği, farklı mahallelerdeki 135 evde karantina tedbirleri uygulanmaya başlandığı vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir