Eğitim

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk’tan flaş açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yarıyıl tatilini öne alma konusunda bir takım senaryoların olduğunun altını çizerek, TBMM Genel Kurulu’nda konuşarak bir takım değerlendirmelerde bulundu.

5fd73956c03c0e25fcbfba48.jpg

ŞARTLARIN OLGUNLAŞMASINI BEKLİYORUZ

Konunun, salgının seyrine göre şekilleneceğinin altını çizen Bakan Selçuk, alınan ararların duyurulacağını şu sözlerle ifade etti:

“Burada bizim için esas olan yüz yüze eğitim olduğunu ve bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını beklediğimizi ifade etmek isterim. Çocuklarımızın yüz yüze eğitimle daha fazla avantajlar elde edebilmesi için de köy okullarını ve benzeri durumdaki okulların 5 gün açılması konusunda hususi kararlar almıştık. Bu kararlara uygun zamanlarda tekrar devam edeceğiz”

5fd73956c03c0e25fcbfba4a.jpg

SALGININ ARTMASININ OKULLARLA BİR ALAKASI VAR MI?

Veliler, özellikle vaka sayılarının birden bu şekilde yükselmesinin okulların açılmasıyla ilgili olup olmadığını merak ediyor. Konuyla ilgili kendisine soru yöneltilen Bakan Selçuk, “Bunu, Sağlık Bakanımız da Bilim Kurulundan bazı hekimlerimiz de ifade ettiler, bizim gözlemlerimiz de o yönde yani okulun dramatik bir etkisi yok. Çevredeki ilişkiler ve etkileşimler sonucu ortaya çıkan bir durum söz konusu. Yoksa biz anasınıfı, 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12. sınıfları günlük olarak izliyoruz ve bakıyoruz artışlara. Bir de Türkiye genelindeki artışlara bakıp karşılaştırma yapıyoruz” ifadesini kullandı.

“4 OCAK İYİMSER BİR TARİH”

Okullarda yüz yüze eğitimin 4 Ocak tarihinde başlamasının iyimser bir tarih olduğunu da sözlerine ekleyen Ziya Selçuk, şu açıklamayı yaptı:

“Bütün bunlara baktığımızda 4 Ocak bu tablo içerisinde iyimser bir tahmin. Yani bir problem kalmadı açabiliriz cümlesini rahatlıkla kuramadığımız bir tarih ama bunu izleyeceğiz, göreceğiz”

hn2clbwi1eeli32c2bqwew.jpg

HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Okulların açılmasına ilişkin tarihin 4 Ocak olduğuna dikkat çeken Bakan Selçuk, okulların tümü ile açılma kararı alması durumunda hangi sınıfların hangi gün okula gideceğine ilişkin gerekli hazırlıkların devam ettiğini de belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir