Kültür-sanat

Usta sanatçı Erkut Taçkın hayatını kaybetti! Erkut Taçkın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kanser tedavisi gören Erkut Taçkın’ın evinde hayatını kaybettiği, tüm sanat camiasını yasa boğdu. Usta sanatçının hayatını ise merak konusu oldu. Peki, Erkut Taçkın kimdir? Kaç yaşında, nereli? Detaylar haberimizde

 İLK TEMSİLCİLERİNDEN

Türk Rock müziğinin ilk isimlerinden olan Erkut Taçkın, bir süredir kanser tedavisi gördüğü biliniyordu. Usta sanatçıdan bugün acı haber geldi. Taçkın’ın evinde hayatını kaybettiği duyuruldu. Cenaze törenine ilişkin ise henüz bir açıklama gelmedi.

erkut-tackin-kimdir-kac-yasindaydi-erkut-tackin-4833835.jpg

ERKUT TAÇKIN KİMDİR?

1942 yılında dünyaya gelen Erkut Taçkın, eğitimine Heybeliada Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okul Lisesi’nde devam etti. Burada Genç Denizciler orkestrasına katılarak, müzik hayatına başlayan usta isim, ilk defa 1956 yılında Asker Tıbbiyeliler Balosu’nda sahne aldı.

ADINI DEĞİŞTİRDİ

Bir süre sonra okul dışında da çalmaya başlayan grup, takma ismi Somer Soyata olarak değiştirdi. 1958 yılında okuldan atılan Taçkın, bundan 3 yıl sonra, Güngör Yücel ile Askeriye’den ayrılarak Ankara’ya geldi. Buraya yerleşerek, Durul Gence’nin bulunduğu SS Sextet’e katıldı.

1969 yılından sonra ise kulüp ve gazinolarda çalışan Taçkın’ın Beyaz Ev şarkısı ise halan dinlenen önemli parçalar arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir