Gündem

Kadın Sığınma Evlerinde kadınlar eski hayatına geri dönmeye zorlanıyor!

Milletvekili Başaran, Kadın Sığınma Evlerinde yaşayan kadınların sorunlarının çözülmesi adına bir araştırma önergesi hazırlayarak, Meclis’e sundu. Önergede, Kadın Sığınma Evlerinde kadınların eski hayatına geri dönmeye zorlandığı belirtilerek, kadınların psikolojilerinin bozulduğunun altı çizildi.

screenshot-4.jpgscreenshot-5.jpg

KADINLARIN TELEFONLARINA EL KONULUYOR

Batman Milletvekili Ayşe Acar, Türkiye’deki Kadın Sığınma Evleri’nde pek çok sorunun olduğu ve bu sorunlar sebebiyle, kadınların psikolojilerinin bozulduğunu belirtti. Konu hakkında sunduğu araştırma önerisinde aynı zamanda kadınların telefonlarına el konulduğu ve sürekli olarak kapalı alanda kalmaya zorlandıkları ifade edildi.

siginma-evi-yas-siniri-3.jpg

“TÜRKİYE’DEKİ KADIN SIĞINMA EVLERİ BİRÇOK SORUN BARINDIRMAKTADIR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunulan önergede, şu ifade kaydedildi:

“Kadına yönelik şiddetle mücadelede sığınma evlerinin yeri oldukça önemlidir. Bu yerlerin kadınların yalnızca barınmalarını sağlaması yeterli değildir, aynı zamanda kadınların buralarda güçlerini kazanmaları, fiziksel, ruhsal, sosyal anlamda iyileşmeleri; yeni bir yaşam alternatifi oluşturma rahatlığı sağlanmalıdır. Türkiye’deki sığınma evleri bu açıdan birçok sorun barındırmakta, kadını genel olarak eski hayatına geri dönmeye zorlamaktadır. Sığınma evlerindeki bu sorunların araştırılması amacı ile Anayasanın 98. ve İç Tüzüğün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması için gereğini arz ve talep ederiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir