Gündem

Yarınki hava durumu açıklandı! Meteorolojiden 21 ilde yaşayanlara önleminizi alın uyarısı geldi

İl il hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından az önce açıklandı.

21 İLE METEOROLOJİDEN KRİTİK UYARI!

Yayınlanan hava durumu ile ilgili yapılan uyarıda, “Muğla, Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. ” denildi.

Öte yandan hava durumu ile ilgili olarak genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Düzce, Zonguldak, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Mardin ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

ÇOK KUVVETLİ GELİYOR

Genellikle güney ve doğu, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Trabzon ve Giresun çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Düzce, Zonguldak, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Mardin ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara, Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Trabzon ve Giresun çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 10°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 6°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL 10°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah saatlerinde Anadolu Yakasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 13°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah ve öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Muğla, Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

İZMİR 13°C, 16°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz’de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına olarak (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 12°C, 18°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 11°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 11°C, 16°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 12°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak ya geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 6°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR 6°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KONYA 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

YOZGAT 4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 7°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 13°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 13°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Trabzon ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına olarak (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 7°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ÇORUM 4°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SAMSUN 14°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON 14°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -1°C, 3°C

Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KARS -3°C, 0°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

VAN 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 7°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SİİRT 6°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 9°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de fırtına; Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Karadeniz’in doğusunun açıkları, Güney Ege’nin kuzeyi ile yarın (Salı) öğle saatlerinde Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatından 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, doğusu batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunun açıkları güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Batı Karadeniz’in batısı ile Doğu Karadeniz’in doğusunun açıkları 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyi ile yarın (Salı) sabah saatlerine kadar Güney Ege’nin güneyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), güneyi 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, kuzeyi 2,5 ila 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, bugün (Pazartesi) akşam saatlerinde geneli ile gece saatlerinde açıkları güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren 0,75 ila 1,25 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir