Gündem

3600 Ek Gösterge bekleyenler dikkat! Meclis’te flaş gelişme!

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, yapmış olduğu açıklamasında özellikle öğretmenlerin 3600 ek gösterge beklentilerinin olduğunu ifade ederken, konu ile ilgili düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

3600 EK GÖSTERGE İLE İLGİLİ BEKLENTİ VAR

3600 ek göstergenin öğretmenleri de yakından ilgilendirdiğini ve bu alanda öğretmenlerin büyük beklentilerinin olduğunu söyleyen Karadağ, bir an önce 3600 ek göstergenin yapılmasını arzu ettiklerini söyledi.

mhp-igdir-milletvekili-karadag-canimizla-kani-13635102-o.jpg

HAZIRLIK ÖDENEĞİ İYİLEŞTİRİLMELİDİR

MHP’li Milletvekili Yaşar Karadağ, yaptığı açıklamasında koronavirüs salgınından en fazla etkilenen alanların başında eğitim olduğunu belirterek, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin iyileştirmesine ek olarak hizmet sınıfı ayrımının yapılmadan MEB ve YÖK personellerinin tamamına ödemelerin yapılmasını gerektiğini söyledi.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Meclis’te son dönemlerde peş peşe 3600 ek gösterge ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında 3600 ek gösterge nedir* sorusu da sıkça araştırılmaya başlandı.

Memurların, aldıkları aylık maaş, emekli ikramiye ve maaşlarında ciddi derece değişimlerin yaşanmasını sağlayacak olan ek gösterge bazı meslek gruplarını yakından ilgilendiriyor.

752x395-3600-ek-gosterge-son-durum-3600-ek-gosterge-ne-zaman-cikacak-tarih-belli-mi-1607849711786.jpg

Bu kapsamda öğretmen, din görevlisi, polis ve sağlık çalışanlarına verileceği ifade edilen 3600 ek göstergenin çıkış tarihi henüz belli değil.

3600 ek gösterge için gelişmeler çok yakından takip ediliyor. Ek göstergenin getirilmesi durumunda, öğretmen, din görevlisi, polis ve sağlık çalışanlarının hem maaş, hem emekli maaşı hem de emekli ikramiyesinde ciddi artışlar olacak.

Bir Yorum

  1. Meclisin tek beklentisi olması gerekeni yapmak.Oda tüm memurlara 3600 ek gostergenin verilmesiyle adaletin ve kimsenin mağdur edilmemesi.Tek çıkar yol budur.Umarım ki 20 yıldır memura verilmeyen ek gösterge biran önce emekli ve çalışan tüm memurlara verilerek çifte standartın önüne geçilmesini temenni ederim.Saygılarımla,

  2. Geçen yıl sonunda Polisin belirli rütbedeki personeli 3000 katsayıdan 3600 ek göstergeye yükseltildi ancak memura gelen bir şey yok, muhtemelen de 3600 sözü o rütbedekilere verildiğini düşünüyorum. Bize başka bahara kaldı gibi, inşallah bir daha ki seçimlerde de memurlara verirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir