Personel Alımı

İBB en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapıyor!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilana başvurular 18 Aralık’a kadar devam edecektir. 

İBB tarafından yayımlanan ilanda “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49 uncu maddesine tabi olarak istihdam edilmek üzere; aşağıda pozisyonu, adedi, nitelikleri ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş pozisyonlara açıktan atama yoluyla sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadelerine yer verildi. 

kadd.jpg

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

6. İlan edilen pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular başladı ve 18 Aralık’a kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını https //personeltemin.msb.gov.tradece https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapacaktır. Beyan edilen bilgiler için ihtiyaç duyulması halinde adaylardan belge istenilebilecektir. Posta ve e-posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir