Eğitim

MEB’den okul öncesi sınıflarla ilgili flaş açıklama! Anaokulu açılıyor mu? Anaokulu ve anasınıfının farkı..

Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçen okul öncesi konusunda özellikle veliler zor durumda. Çünkü 2 ebeveyninde çalıştığı bir evde bu dönemde çocuklarını bırakacak birini bulmakta zorlanan aileler için dün Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Yapılan açıklamada anasınıfı ve anaokulu arasındaki fark da merak edilmeye başlandı. Peki, anaokulu ve anasınıfının farkı ne?

anaokulu-ve-anasinifi-arasindaki-fark-nedir-13800767-1284-m.jpg

15 ARALIK’TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama sonrasında MEB’den de bir açıklama geldi. MEB yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan karar gereği, ana sınıfları hariç, tam gün hizmet veren resmî ve özel tüm anaokulları, Kovid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen koşulları yerine getirmek kaydıyla, yarından (15 Aralık) itibaren yüz yüze eğitime geçecektir”

anaokulu-ve-anasinifi-arasindaki-fark-nedir-13800767-2458-o.jpg

ANAOKULU NEDİR?

Anaokulu, 3 ve 6 yaş arasındaki okul öncesi çocuklara eğitim beren, ilkokul bünyesinde olmayan ve MEB’e bağı olan kurumlar olarak adlandırılmaktadır.

5fc12538c8c37309a865add9.jpg

ANASINIFI NEDİR?

Anasınıfı ise sadece 6 yaş sınıfına eğitim veren ilkokul bünyesi altında olan bir kurumdur. Yeni yasa ile bu yaş grubu 5 olarak da ifade edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir