Sağlık

Kıvrandıran ağrılara son! Adet ağrısı nasıl geçer? Adet ağrısına ne iyi gelir?

Özellikle havaların soğuduğu dönemlerde ciddi ağrılara neden olabilen regl ağrısı, çoğu kadın için can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Ortalama 3 ila 7 gün arasında süren adet dönemindeki ağrıları hafifletebileceğiniz bir takım yöntemler bulunuyor.

752x395-adet-sancisi-nasil-gecer-adet-agrisi-evde-nasil-gecer-1541059552789.jpeg

ADET AĞRISINA EVDE NE İYİ GELİR?

Adet ağrısına evde iyi gelen pek çok yiyecek bulunmaktadır. Tabi ki, bu yiyeceklere regl döneminde yüklenmek döneminde, gündelik hayatımıza yaymak ve bu şekilde beslenmek daha yararlı olacaktır. Regl ağrısına iyi gelen yiyecekler şu şekilde:

Süt ve süt ürünleri

Yeşil yapraklı sebzeler

Rezene çayı, papatya çayı

Maydanoz

Balık

Pekmez

Yağlı tohumlar (Ceviz, fıstık, fındık vb.)

kadin-agri-adet-karin.jpg

ADET SANCISINI EN ÇABUK NE GEÇİRİR?

Adet sancısı özellikle o ay içerisinde ayakların ve belin üşütülmesi durumlarında daha da zorlayıcı olabiliyor. Bu durumda hemen karnın alt kısmını elle hızlı bir şekilde ovuşturmak ve bölgeyi sıcak tutmak yardımcı olabilir. Ağrının ilk hissedildiği dönemlerde ılık hızlı bir duş almakta ağrıyı hafifleten yöntemler arasında bulunmaktadır.

0x0-adet-agrisina-ne-iyi-gelir-bitkisel-ve-dogal-yontemler-s1-1578660005003.jpg

ADET SANCISINA HANGİ BİTKİ İYİ GELİR?

Ağrı kesici kullanmak istemeyenler, bu dönemde doğal bitkilere yöneliyor. Adet sancısına en iyi gelen bitkiler arasında maydanoz bulunmaktadır. Maydanoz ve dereotu adet söktürücü olarak bilinmektedir.

Aynı zamanda zencefil ve tarçın adet kramplarını azaltırken, fesleğen ağrıları hafifleten bitkiler arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir