Gündem

Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Corona virüs salgınında yeni dönem

Sağlık Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada merkezlerde Covid-19 geçirmiş hastaların, varsa hastalığa bağlı komplikasyonları en az 2 yıl boyunca takip edilecek ve olası sağlık sorunlarına erken müdahale edileceği ifade edildi. 

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Bunun yanı sıra açıklamada bu hastalığa yönelik sağlık hizmet kalitesini artırmak için belirlenecek yeni politikalara yönelik çalışmaların yürütüleceği belirtildi ve merkezlerde bilimsel araştırmalara zemin oluşturacak yeni yöntemler de geliştirileceği vurgulandı.

Merkezler tamamen gönüllülük esasına göre davet usulüyle çalışılıyor. Covid-19 geçirmiş vatandaşlar aranarak merkeze davet ediliyor ve randevu oluşturuluyor. Kişinin sağlık durumu değerlendirilerek, gerek duyulması halinde ilgili uzmanlık alanlarına da yönlendirmeleri yapılıyor. Böylece Covid-19’un uzun dönemli etkileri yakından takip edilerek olası sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olunuyor.

HASTA KABULÜ BAŞLADI

Konu ile ilgili olarak bu merkezlerde yapılan işlemler için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1 Aralık, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde ise 8 Aralık itibarıyla hasta kabulüne başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir