Gündem

Son dakika 3600 ek gösterge gelişmesi! Bakan Selçuk’tan flaş açıklama

3600 ek göstergesi son durum merakla bekleyenler için son dakika gelişmesi yaşandı.

3600 EK GÖSTERGESİ SON DAKİKA GELİŞMESİ

CHP Bursa Milletvekili NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU tarafından verilen Bazı kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesine ilişkin soru önergesine Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk cevap verdi.

SON DAKİKA 3600 EK GÖSTERGESİ SON DURUM

3600 ek göstergesi ile ilgili sunulan kanun teklifinde Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son durumu açıkladı.

CHP Bursa Milletvekili NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU tarafından sunulan kanun teklifi şöyle:

24 Haziran seçimleri öncesinde cumhurbaşkanı adaylarının ve partilerin en önemli
vaatlerinden biri de ek göstergenin 3600’e yükseltileceği olmuştur. Nitekim Cumhurbaşkanı
Recep Tayyip Erdoğan 24 Mayıs’ta seçim beyannamesini açıklarken “Şimdi önemli bir konuya
geliyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer
idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah
gidermiş oluyoruz.” sözleriyle ek gösterge müjdesini vermişti. Bu bağlamda;

1. 24 Haziran seçimleri öncesinde müjde olarak sunulan “Ek göstergenin 3600’e yükseltileceği” vaadi ile ilgili bir çalışma yürütülmekte midir?

2. 3600 ek gösterge ile ilgili süreç ne zaman başlayacak ve nasıl işleyecektir?

3. Cumhurbaşkanının “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız.” Sözüne atfen “Diğer idarecilerimiz” sözü ile kastedilen kamu çalışanları kimlerdir?

4. 2200 Ek göstergeye sahip kamudaki şube müdürleri de 3600 kapsamında değerlendirilecek midir?

5. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin dışında kalan diğer kamu çalışanlarının ek gösterge ve özlük haklarında iyileştirme yapılması konusunda bir çalışmanız var mıdır?

BAKAN SELÇUK CEVAP VERDİ

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verilen cevap şöyle:

İlgi yazı ekinde alınan Bursa Milletvekili Sayın Nurbayat ALTACA KAYIŞOĞLU tarafından Bakanlığımıza yöneltilen 732556 Esas Numaralı yazılı soru önergesine, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 99 uncu maddesi uyarınca hazırlanan cevabi yazımız ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize arz ederim.

Bakanlığımız tarafından meslekler arası dengeler de göz önüne alınarak bütüncül bir şekilde konu ile ilgili çalışmalar yapılmakta, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile de değerlendirmelere devam edilmektedir.

screenshot-5.jpgscreenshot-6.jpg

Bir Yorum

  1. Sayın bakana 3600 ek gösterge ile ne zaman soru sorulsa çalışmalar devam ediyor diyor. Biz sayın bakandan oyalama taktiği değil somut adım bekliyoruz. Ya veriyoruz yada vermiyoruz deyin. Bizi daha fazla oyalamayın.

  2. Seçim kaza ilmek için verilen bir vaat olduğunu herkes biliyor aslında. Şimdi de ilgililere sorulunca döyleyebilecekleri en uygun cevap*Çalışmalar devam ediyor”demeleridir.

  3. Eskinin fırıldak siyasetçileri gibi her defasında “çalışmalar devam ediyor” deyip geçiştirmeyin. Bir söz verdik ama pandemi çıktı vermeyeceğiz deyin. En azından yalancılık ithamından kurtulun. Yeter artık.

  4. Hepi topu 1 sahife yada birbuçuk sahife tutacak 3600 ek gösterge düzenlemesi 3 yıldır çalışması bi bitmedi. Sahi diğer yasaları nasıl çıkarıyosunuz 3 senede bi sayfalik yasayi çıkaramayanlar bu devleti nasıl idare ediyor. Sakın şasırıp seçimden önce vermeye kalkmayın.Hani bi tek 3600 sizden yıllarca polis istiyordu ne öğretmen me imam ne hemşire talebi olmadı ama ne yaptınız kazana bu kesimlerinde dahil ettiniz bide vermeyerek bu kesimlerinde kendinize düşman.ettiniz

  5. Son zamanlarda moda topu taca atma cümlesi çalışmalar devam ediyor. Bence bir kelime çok mu zor Vermiyoruz demek

  6. dereye su gelene kadar kurbaganin gozu patlarmis
    gelecek secime kadar zaman var bu memurlar da ne kadar aceleci yahuuuu

  7. BUNUN NERESİ FLAŞ AÇIKLAMA….KENDİLER SÖYLÜYOR YİNE KENDİLERİ DİNLİYOR BU AKP’NİN SUYU ISINDI..

  8. 2021 yılının sürpriz zammı olurmu bekiyecek göreceğiz rast gele azda olsa umut var bu kadar bekliyen var sağlık polis 1.planda mujdelenmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir