Ekonomi

Kredi Borcu olan herkesi yakından ilgilendiriyor! TBMM’de gündeme geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kredi borçlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı.

MHP VE CHP MİLLETVEKİLLERİ GÜNDEME GETİRDİ

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve CHP’li Burak Erbay tarafından gündeme getirildi.

ÇİFTÇİMİZE NEFES ALDIRACAK

“Genel anlamda bölge ve ülke hayvancılığına katkı sağlayacağını düşündüğümüz istihdam ve kalkınmaya yönelik tarım lisesi projemizi, tarımın kalitesini artırmak için ilimizde minimum 100 kişi kapasiteli hayvancılık, bitkisel üretim, seracılık ve meyvecilik alanlarında uygulamalı eğitimler verecek.” diyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “çiftçi eğitim merkezi projemizi, üstün nitelikli damızlıklar üretecek 300 baş anaç kapasiteli model koyun barınağı projemizi Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Bey’le paylaştık, kendisinden de bu konuda destek sözü aldık. İnşallah, önümüzdeki dönemlerde gerçekleşmesi temennimizdir. Bütün bunların yanında, çiftçilerimizin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine birikmiş borçlarından kaynaklanan hacizlerinin ertelenerek borçlarını faizsiz olarak uzun vadeli şekilde yapılandırmaları çiftçimize nefes aldıracaktır.” dedi.

KREDİ BORÇLARI FAİZSİZ ERTELENMELİ

Ayrıca CHP’li Burak Erbay ise “Değerli milletvekilleri, pandeminin ülkemizi sardığı bu zor koşullarda bütçe yapmaya çalışıyoruz. Bu salgın sürecinde yıllarca vergisini vermiş esnafımız zor durumda; kafe, kahvehane, lokanta sahipleri ayakta kalmaya çalışıyor; okul servisçileri, kantinciler hayatta kalmaya çalışıyor; internet kafe işletmecileri, seyyar satıcılar ve TEKEL bayisi sahipleri can çekişiyor, milyonlarca vatandaşımız aç ama çare bulması gereken saray ve yandaşları maalesef doymak bilmiyor. Açıklanan destek paketleri yeterli değildir. Esnafımızın ve çiftçimizin vergi, sigorta ve BAĞ-KUR prim borçları, kredileri faizsiz bir şekilde ertelenmeli ve çok daha kapsamlı destek paketi açıklanmalıdır.” dedi.

Bir Yorum

  1. VATANDAŞIN DA KEREDİ BORÇLARI KREDİ KARTI BORÇLARI VAR ONLARDA 2021 HAZİRAN SONUNA ERTELENMELİ SAYIN MİLLET VEKİLLEEİ?????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir