Dünya

Tüm dünya şokta! Bulaşıcı bir salgın daha patlak verdi!

İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde yüksek derece bulaşıcı olduğu ifade edilen kuş gribi salgını resmen doğrulandı. Hatta salgının devam ettiği yer, korunma bölgesi olarak ilan edildi.

1356720-kus-gribi-salgini-yayiliyor-5fbe2e6c3a5ca.jpg

YETKİLER DOĞRULADI

Dünya koronavirüs salgınından kırılmışken, şimdi de kuş gribi salgını patlak verdi. Konu ile ilgili halk sağlığı yetkilileri yaptığı açıklamasında salgının doğrulandığını ve salgının yaşandığı yerin koruma bölgesi ilan edildiği belirtildi.

2 Kasım tarihinde İngiltere’deki bir tesiste, 480 kümes heyecanında H5N2 virüsün tespit edilmesinden sonra hayvanlar itlaf edilmişti. Yaklaşık 1 ay sonra da Kuzey Yorkshire bölgesinde hindi çiftliğinde kuş gribi tespit edilmesinden sonra 10 bin 500 hindi itlaf edilmişti.

dunya-sokta-yuksek-derecede-bulasici-baska-bir-sa-4837170.jpg

“TEYİT EDİLMİŞ VAKA YAŞADIK”

Konuyla ilgili Derbyshire İlçe Konseyi Sağlık ve Topluluklar Kabine Üyesi olan Konsey Üyesi Carol Hart yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Maalesef Güney Derbyshire’da teyit edilmiş bir kuş gribi vakası yaşadık ve ticaret standartları memurlarımız, Derby City’deki meslektaşlarımızla birlikte Defra ile yakın bir şekilde çalışıyorlar. Kuşu olan herkesi teşhis etmeleri ve kısıtlamaları bildiklerinden ve kurallara harfiyen uyduklarından emin olmaları gerçekten önemli. Halk sağlığına yönelik risk düşük ancak kontrol bölgesine seyahat eden kişilerin salgından haberdar olması gerekiyor. Bölgede insanlara bölgeye ne zaman girdiklerini bildiren yol kenarı işaretleri olacak”

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir