Sağlık

HIV virüsüne karşı koruyan bu bitki koronavirüsü durduruyor! Günde 2 bardak içmek yeterli!

Son dönemler popüler olan zeytinyağı ve zeytin yaprağı çayının koronavirüse karşı koruyucu olduğu belirtildi. Açıklama Hataylı Fizyoterapist Dr. Ünal Çolakoğlu tarafından yapıldı. Çolakoğlu, açıklamasında, zeytin yaprağından yapılan bu çayın sabah, akşam birer bardak olarak kullanılabileceğini belirtti.

yenicag-zeytin-6.jpg

HIV VİRÜSÜNE KARŞI ETKİ GÖSTERDİĞİ DE KANITLANDI

Çolakoğlu, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, Çolakoğlu, “Zeytin yaprağında bulunan oleuropein maddesi virüsün vücuda zarar vermesini engellediği saptanmıştır. Aynı etkisi daha önce HIV virüsünde de gösterdiği kanıtlanmıştır. Sabah, akşam birer bardak zeytin yaprağı çayı içmek yeterli” ifadesini kaydetti.

VİRÜSLERİ ENGELLİYOR

Özelikle Ege Bölgesi’nde bulunan zeytin ağacının yapraklarından elde edilen çayın hem HIV hem de koronavirüse karşın etkili olduğu belirtildi. Hataylı Fitoterapist Dr. Çolakoğlu, zeytin yaprağından vücuda geçen virüslerin engellediğini ortaya koydu.

yenicag-zeytin-3.jpg

ZEYTİN YAPRAĞI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Son dönemlerde herkesin araştırdığı zeytin yaprağının nasıl ve ne kadar tüketilmesi gerektiği merak konusu oldu. Günlük olarak 2 bardak şeklinde tüketilebileceği belirtilen zeyn yaprağına ilişkin Çolakoğlu şunları söyledi:

“Sabah, akşam birer bardak zeytin yaprağı çayı içmek, dışarı çıkarken ağzımıza karanfil atmak, eve döndüğümüzde kekik suyu ile ağız gargarası yapmak, yemeklerimizde nane ve narenciyeyi eksik etmemek faydalı olacaktır”

yenicag-zeytin-2.jpg

SATIŞLAR CİDDİ ANLAMDA ARTTI

Zeytin yaprağına talebin arttığı söyleyen aktar Semir Ersan ise, şunları söyledi:

“Uzmanlarımızın açıklamalarından sonra zeytin yaprağı satışlarımız ciddi anlamda arttı. Özellikle şehir dışından bayağı talep var. Tabii ki zeytinin memleketi Hatay’da zeytin yaprağı bolca bulunmaktadır. Tabi her ağacın yaprağını toplamıyoruz. Özellikle uzun süre yaşayan ağaçların dallarından toplanan yaprakları kurutup bu şekilde vatandaşımıza sunuyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir