Ekonomi

İŞKUR başvuranlara günlük 89 TL ödeme yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada İŞKUR’un düzenlemiş olduğu kurslara katılanlara günlük olarak 89 TL ödeme yapılacağı belirtildi. PEki, başvurular nasıl yapılacak? Kimler başvuruda bulunabilir?

KURSLAR DÜZENLENİYOR

Geleneksel meslekler için düzenlenen kurslara ilişkin, “Düzenlenen bu kurslarımız ile geleneksel meslekler gelecek kuşaklara aktarılmakta ve ustaların aradığı işgücünün temin edilmesine katkı sunulmaktadır” denildi.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

Bakan Selçuk ise, düzenlenen geleneksel mesleklere ilişkin şu açıklamayı kaydetti:

“Birçok alanda geleneksel meslek bulunuyor. Bu meslekler her bir il veya ilçeye özgü adlarla icra edilebiliyor. İŞKUR tarafından gerçekleştirilen ‘Ustalardan Çıraklara Geleneksel Meslek Mirasımız Programı’ ile geleneksel mesleklerde Mesleki Eğitim Kursları, bu mesleklerin icra edildiği iş yerlerinde ise İşbaşı Eğitim Programları düzenliyoruz”

GÜNLÜK 89,40 TL ÖDEME YAPILIYOR

Açıklamasının devamında İŞKUR’un katılımcılara günlük olarak ödeme yaptığını belirten Bakan Selçuk, “Geleneksel meslekler kapsamındaki kurs ve programa katılan vatandaşlara maddi destek de sağlanıyor. Geleneksel mesleklerde düzenlenen İşbaşı Eğitim Programına katılanlara, programa katıldıkları her bir fiilî gün için 89,40 TL; öğrenci olan katılımcılara 67,05 TL ve işsizlik ödeneği alan kursiyerlere ise 44,07 TL ödeniyor” dedi.

1.png2.png

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda belirtilen linke tıklayarak, kullanıcı bilgileri ile giriş yapmaları gerekiyor. Açılan sayfada, sırasıyla:

Online İşlemler

Kurs/Programlar

Kurs/Program Bilgileri

Açılan sayfa üzerinde illere göre aramalar yapabilirsiniz.

İŞKUR İLANLARINI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir Yorum

  1. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi yim çok madurum eşim evden kaçtı 89tlye çok ihtiyacım var

  2. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi yim çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum çok ihtiyacım var 89tlye

  3. Mersin / Silifkede de açılsa, şu zor günlerde evimize katkı olur, iş yerimiz pandemiden dolayı kapalı çok zor günlerdeyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir