Eğitim

Bakan Selçuk duyurdu! Bu haftadan itibaren dağıtım başlıyor!

Bakan Selçuk, ücretsiz 500 bin tablet dağıtımının bu hafta başlayıp, Ocak sonuna kadar tamamlanacağını müjdeledi. 500 bin öğrenciye ücretsiz olarak verilecek tabletin dağıtımları için tarih verildi.

ONLİNE EĞİTİM 23 MART TARİHİNDE BAŞLADI

23 Mart itibariyle, online eğitime geçildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, şu açıklamayı kaydetti:

“Salgın öncesinde hazırladığımız 2023 Eğitim Vizyonu’nda ortaya  koyduğumuz öngörüler doğrultusunda yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitim  ve dijitalleşme alanlarında da kapsamlı bir dönüşüm takvimimiz  bulunuyordu. Bu  kapsamda 2012’de temelleri atılan ve eğitim ailemize hizmet sunmaya başlayan  çevrim içi eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı EBA’nın içeriğini ve alt yapısını  ‘eğitimde fırsat adaleti’ anlayışı çerçevesinde güçlendirmek için adımlarımızı  atmaya başlamıştık. Bu aktif süreç, salgın ortaya çıktığında bizim rahat adım  atmamızı sağladı”

OCAK SONUNA KADAR ULAŞTIRILACAK

Bakan Selçuk, açıklamasının devamında 500 bin tabletin Ocak sonuna kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirterek, “Bilgisayar ve internet erişimi  konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimiz için Türkiye genelinde yaklaşık 15  bin salon ve 162 mobil EBA Destek Noktası oluşturduk. EBA Destek Noktalarımızın  sayıları hızla artmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz ve velilerimiz kendilerine en  yakın noktaya ‘ebadesteknoktasi.meb.gov.tr’ adresinden anında ulaşabiliyor.  Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerimizin bu noktalara erişimi için  ulaşım hizmeti temin ettik.  Bunlara da ulaşamayan az sayıdaki öğrencimizin  yerleşim yerlerine EBA Mobil Destek araçlarımızla giderek eğitime erişimlerini  sağladık” dedi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir