Personel Alımı

İŞKUR üzerinden 4 kamu kurumuna personel alımı yapılacak! Başvurular bugün sona eriyor!

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için 4 farklı kamu kurumu tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

PERSONEL ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI

Burdur İl Özel İdaresi, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Ören Belediye Başkanlığı ile Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü personel alımı yapacak.

screenshot-1.jpg

İŞKUR KAMU PERSONEL ALIMI İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alım İlanına başvuru yapmak için  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresini tarayıcınızın arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırdıktan sonra  açılan İŞKUR internet sayfasında İşyeri Türü kısmından KAMU kısmını seçerek arama yapınız ve karşınıza çıkan personel alım ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Öte yandan www.kamupersoneli.net olarak ilanlar üzerine yaptığımız araştırmaya göre başvuru yapacak olan kişilerin affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.(kamupersoneli.net) başvuru şartlarını sağlamaları gerektiği belirtildi.

Ayrıca kamu personel ve memur alımı olmak isteyenler için adaylarda aranan başvuru şartları şöyle:

-Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

-En az ilköğretim mezunu olmak,

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

-Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir