Gündem

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel talimatını açıkladı

Youtube üzerinde Armağan Çağlayan’ın sunduğu ‘Gör Beni’ adlı programa konuk olan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dikkat çeken detayları açıkladı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZÜCÜ KALIN’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Armağan Çağlayan’ın çalışma süreçlerine yönelik sorusuna cevap veren Kalın, “Öncelikle aranıyoruz ilgili kişiler tarafından. Bizim kendi telefonumuzdan. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kurduğumuz bir Devlet-Bilgi Enformasyon Merkezi var. Bütün bilgiler oraya akıyor. Mesela bir doğal afet oldu, deprem oldu Allah korusun; onun bilgileri anında oraya gelir” dedi.

resized-8eb60-8c71017a2.jpg

GECESİNE BAKILMAZ

Öte yandan açıklamalarına, “Aranması gereken kişiler prensibine göre, belli bir hiyerarşi içerisinde aranır. Gece kaç olursa olsun. Konu acilse, müdahale gerekiyorsa, sizin alakanızı gerektiriyorsa gecesine bakılmaz.” diyen Kalın, “Kalkarsınız, o konuyla ilgilenirsiniz. Eğer fiziki olarak mümkünse toplantıya gidiyoruz. Ama o anda ilgili kişiler farklı yerlerde, o anda hemen telefon üzerinden bir trafik yürütülür, toplanmak gerekiyorsa toplanılır” ifadelerini kullandı.

5ed38f915542851b30306b14.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÖZEL TALİMATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine verdiği özel talimatı da açıklayan Kalın, “O hep böyle söyler: ‘Önemli bir konu olduğunda, gece gündüz demeden beni arayacaksınız.’ Talimattır bu. Çok acil bir konu olduğunda, gece 2’de, 3’te, 4’te Cumhurbaşkanımızı uyandırdığımız durumlar olmuştur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir