Gündem

CHP’de büyük taciz skandalı! 52 yaşındaki il başkanından 17 yaşındaki kıza iğrenç mesaj!

Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) taciz haberleri peş peşe gelmeye başladı.

PES DEDİRTEN MESAJLAR!

Son olarak CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A., iddiaya göre, WhatsApp üzerinden S.G.’ye saat 23.00’te ‘pişt’ yazılı bir mesaj, ardından da üzgün ifadesi olan bir emoji göndererek iğrenç bir mesaj yazdığı öner sürüldü.

S.G., M.A.’ya ‘Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey de abi’ yazması üzerine M.A. ‘Bana abi deme’ cevabını vermesi ve ardından genç kızım ‘Neden abi demeyeyim ki?’ diye sorması üzerine ‘Senden hoşlanıyorum’ cevabı vermesi pes dedirtti.

Ayrıca Genç kız S.G’nin tepkilerine rağmen, “Ben içimden gelen duygularla yazıyorum. Benim için kolay mı? Kendime kaç kere sordum” diye mesaj atması olayın boyutunu değiştirdi.

CHP’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

M.A.’nın kendisine attığı mesajları genç kız, annesine göstermesi üzerine durumu CHP’li yetkililere bildirdiği belirtilen genç kızın ailesi, gerekenin yapılması için bekledikleri öğrenildi.

AKP İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

AKP Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Son dönemde CHP il ve ilçe teşkilatlarından gelen cinsel taciz iddiaları ve bu konuda CHP yönetiminin konuya ilgisizliğini büyük bir üzüntü ile takip etmekteyiz. Bursa’mızda yaşandığı iddia edilen büyük bir utanç ve üzüntüyle basından izlediğimiz iddialar ise ivedilikle açıklığa kavuşturulması gereken bir kamu sorununa dönüşmüştür.” dedi.

PEDAFOLİ OLARAK ELE ALINMALI

Öte yandan Salman, “CHP Osmangazi İlçe Başkanı tarafından henüz 17 yaşında, yasalarımızca reşit olmadığı için ‘çocuk’ olarak sayılan bir kız çocuğuna atıldığı iddia edilen taciz mesajları cinsel taciz suçlamasından da öte pedofili olarak ele alınmalıdır. İvedilikle Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’ndan ve CHP Genel Merkezi’nden bu konuyla ilgili acil bir eylem beklediğimizi, konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir