Ekonomi

Belediye Başkanı duyurdu! Faturaların yarısı ödenecek!

Afyonkarahisar Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, vatandaşlara rahat bir nefes almalarını sağlamak adına, ısınma, içme suyu,iş yeri kirası ve Hüdai Kaplıcaları’nda yapacak olan harcamalarının yüzde 50’sini karşılayacağını belirtti. Uygulama 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek.

headline.jpg

SÜRE OLARAK ZOR BİR GÜNDEN GEÇİYORUZ

Başkan Çöl, açıklamasında vatandaşları biraz olsun rahatlamak istediklerini belirtti. Bu kapsamda yeni kararlar aldıklarını belirterek, şu açıklamayı kaydetti:

“Pandemi nedeniyle kurallara uyuyor ve yerel yöneticiler olarak kurallara uyulmasını davet ediyoruz. Sandıklı’mızdaki hemşerilerimiz de bu kurallara harfiyen uyan bir ilçe bu anlamda teşekkür ediyorum. Halkımız zor günlerde bir çok çalışmalarda bulunmuş ve tarihte bir çok yardıma imza atmış. Bizde halkımıza bu dönemde birliği beraberliği, kardeşliği pekiştirmek adına kıymetli hemşerilerimize destek adına yola çıktık. İyi günde, kötü gündü, hastalıkta, sevinçte hep birlikte olduğumuz vatandaşlarımızla bu zor günleri de beraber atlatacağımız kanısına vardık. Süreç olarak zor bir süreçten geçiyoruz”

0x0-12-eylul-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-evde-bakim-maasi-hangi-illerde-yatti-1599890135739.jpg

“YÜZDE 50’SİNİ BİZ KARŞILAYACAĞIZ”

Çöl, açıklamasının devamında faturaların yüzde 50’sini kendilerinin karşılayacağını belirterek, “Biz de bu çalışmamızı Türkiye’de ilk defa bütün ilçesini ve halkını kapsayacak bir çalışma ortaya koyduk. Sandıklı’mız jeotermal enerji ile ısınan bir ilçe. Şehrimizin yüzde 90’nını ısıtıyoruz. Vatandaşlarımızın ısınma noktasında yaklaşık bin liralık bir harcamanın yüzde 50’sini biz karşılayacağız. Bunun yanında soğuk su abonelerimizin de aynı şekilde yüzde 50 oranında bir kısmını belediye olarak biz karşılayacağız. Pazarcımızın işgaliye harcını ve belediyemize bağlı işletmelerde kiracı olarak bulunan vatandaşların kiralarında 3 aylık bir öteleme kararı aldık ve harçların yüzde 50’sini yine biz sağlayacağız. Kaplıcalarımızdan yararlanacak vatandaşlarımızın yüzde 50’lik bir kısmında konaklama ihtiyacını biz karşılayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir