Dünya

Tüm dünya şokta! Koronavirüs aşısı olan fenalaşıyor! Aşı durduruldu!

Dünyada ortalama 76 milyondan fazla kişiye bulaşana koronavirüse karşın aşılama çalışmaları başladı. Ancak ABD’den son dönemlerde pek de iyi olmayan haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda aşı olan iki sağlık çalışanlarından biri kısa süre içerisinde yoğun bakıma kaldırılırken, diğer çalışanlarda alerjik reaksiyon meydana gelmişti.

thumbs-b-c-1090863ff01e193c9a3a849bd990421e.jpg

Aynı şekilde İngiltere’de aşı olan bir sağlık çalışanı ise canlı yayında bayılarak, tüm dünyayı korkutmuştu.

4 SAĞLIKÇI DAHA FENALAŞTI

Son olarak yine ABD’de Chicago’da bulunan Advocate Condell Tıp Merkezi’nde korkutan bir olay yaşandı. Aşı olan 4 sağlık çalışanı fenalaşarak, aşıya karşı alerjik tepki gösterdi.

1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Aşıya karşı tepki gösteren 4 çalışandan 1’inin durumunun ağır olduğu belirtildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada aşı olan diğer 3 kişinin semptomlarının ciddi olduğunu ve bu kadar ağır geçirmelerine şaşırmadıklarını belirttikleri ifade edildi.

5ee50025c03c0d2edcaa302e.jpg

ŞAŞIRTICI BİR DURUM DEĞİL

Konuyla ilgili Lake County Sağlık Departmanı şu açıklamayı kaydetti:

“Covid-19 aşı süreci Lake County’de devam ederken biz de gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aşılarda yan etki ve reaksiyonu gözlemlemek aşıların standart prosedürü. Bu şaşırtıcı bir durum değil zira bazı insanlar aşıya diğerlerinden farklı tepki verebilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir