Gündem

Yılbaşıyla ilgili kritik açıklama geldi! 4 gün boyunca..

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan, yılbaşında 4 gün sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını hatırlattı. Küçük aile formatında yılbaşının geçirilmesi gerektiğini belirtilen Turan, sonuçların çok kötü olabileceğini belirtti.

5fc5345470380e0f00b3766d.jpg

SONUÇLARI ÇOK KÖTÜ OLUR

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan, açıklamasında, “Burada önerim lütfen küçük aile formatında yılbaşımızı kutlayalım. Büyük mekanlara girmeyelim. Evlerde bile olunsa kalabalık yapmayalım. Yoksa sonuçları çok kötü olur” dedi.

yilbasi-ile-ilgili-kritik-uyari-4-gun-boyunca-4842536.jpg

İLERİKİ AYLARDA KISITLAMARA UYMAYA DEVAM EDERSEK..

Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, yaklaşık 3 hafta öncesinde artış gösteren vaka sayılarıyla birlikte, sağlık çalışanlarının omuzlarındaki yükün arttığı belirterek, şu açıklamayı kaydetti:

“Ciddi bir yük altına girmiştik, çok yoğun çalışıyorduk; hala da çok yoğunuz ama sayıların özellikle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte bir azalma trendine girdiğini görüyoruz. Bu çok sevindirici. Demek ki aslında uygulanabilir bir kuralla bu pandemi ile savaşabiliyoruz. O yüzden mutlaka ileri aylarda da kısıtlamalara uymaya devam edersek bu hastalık ile karşılaşma ihtimalimiz azalacak ve umarım aylar içerisinde de bu pandemi biter ve biz de bu hastalıktan kurtuluruz”

616x321-yilbasi-kutlamalari-yasaklandi-mi-evde-yilbasi-kutlamak-yasak-mi-1606757972090.jpg

YILBAŞI ÖNCESİ SEHAYAT HAREKETLİLİĞİ

Dr. Turan, özellikle 4 gün kısıtlama öncesinde seyahat hareketliliği olabileceğine dikkat çekerek, “Kısıtlamanın aslında amacı bütün bireylerimizi evlerinde; daha az sayıda insanla bir arada kalacak şekilde tutmak ve dışarı ile ilişkilerini en aza indirmek. Bunu yapamayacaksak eğer yılbaşı öncesinde böylesine kalabalıklara hazırlanmak ya da oluşturmak açıkçası bu süreç için çok sıkıntılı bir hareket olur. Bunu yapmamalarını tavsiye ediyorum. Bu yıla özel yılbaşını biraz daha sessiz ve sakin geçirmeli. Benim halkımıza söyleyeceğim en önemli şey budur. Lütfen kalabalıklar oluşturmayalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir