Gündem

Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Akşam, gece ve sabah saatlerinde çok dikkat edin!

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği hava durumu tahminleri az önce yayımlandı. Bazı bölgelerimizde yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı belirtilirken, akşam, gece sabah saatleri için uyarı geldi.

MGM’nin yayımladığı hava durumu tahminlerinde, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Muğla çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir’in kuzey ve Antalya’nın batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin edildiği belirtildi.

screenshot-10.jpg

Aynı zamanda akşam, gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Balıkesir’in kuzey ve Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu kesimlerinde akşam, gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Muğla çevrelerinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde akşam, gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Antalya’nın batı kesimlerinin sağanak yağışlı Geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde akşam, gece ve sabah saatlerinde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Akşam, gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus ile beraber buzlanma ve don hadiseleri bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde akşam, gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde akşam,gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, geçeceği tahmin ediliyor. Akşam, gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile beraber buzlanma ve don hadiseleri bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Akşam, gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir