Gündem

Son dakika yeni koronavirüs mutasyonu sebebiyle uçuşlar durduruldu!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile ülkemize olan bazı uçuşlarda geçici olarak durdurma alındığını belirtti. Detaylar haberimizde

5f2534a717aca91dd809a96e.jpg

GEÇİCİ OLARAK DURDURMA KARARI ALDI

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır”

screenshot-16.jpg

SEYAHAT YASAKLANMIŞTI

Bugün çıkan haberler sonrasında birçok Avrupa ülkesi, İngiltere’den olan seyahatlerin yasaklandığını duyurmuştu. Bu kapsamla, bulaş hızının artması sebebiyle, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlar durduruldu.

son-dakika-dunya-saglik-orgutu-koronaviruse-13598344-3117-o.jpg

YÜZDE 70 BULAŞICI

Konuyla ilgili açıklama yapan İngiliz üst düzey sağlık yetkilileri mutasyona uğramış yeni tip koronavirüsün daha ölümcül olduğu ya da aşılara karşı bağışıklık gösterdiğinin henüz kanıtlamadığını ancak yüzde 70 daha hızlı bulaştığını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir