Gündem

İstanbul için kritik veriler az önce açıklandı! Yüzde 40..

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yapmış olduğu açıklamasında İstanbul’da vaka sayılarının geçen haftaya kıyasla yüzde 40 oranında azaldığını duyurdu. Aynı zamanda vaka sayılarının azaldığı ilçeleri ise tek tek sıraladı. İşte merak edilen detaylar

koronavirus-mutasyon-haberlerinden-sonra-son-durum-iste-istanbul-da-ilce-ilce-koronavirus-haritasi-2331679.jpg

YÜZDE 40 DÜŞÜŞ VAR

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Vali Yerlikaya, 18. filyasyon takip kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Toplantı sonucunda vakaların en hızlı düştüğü ilçelerin belli olduğunu belirten Yerlikaya, İstanbul genelinde yüzde 40 düşüş olduğunu da müjdeledi.

koronavirus-mutasyon-haberlerinden-sonra-son-durum-iste-istanbul-da-ilce-ilce-koronavirus-haritasi-2331681.jpg

EN HIZLI VAKA DÜŞÜŞÜ YAŞAYAN 3 İLÇE

Vali Yerlikaya, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“18. Filyasyon Takip Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. İstanbul’da pozitif vak’a sayısındaki düşüş devam ediyor. Geçen hafta yüzde 40 oranında azaldı. En hızlı vaka düşüşü yaşanan 3 ilçemiz: Arnavutköy, Beyoğlu, Avcılar”

son-dakika-istanbul-da-koronavirus-vaka-orani-13814793-3387-m.jpg

1 HAZİRAN’DA NORMALLEŞME BAŞLAMIŞTI

Tüm Türkiye’de 1 Haziran tarihinden itibaren Kontrollü Sosyal Hayat’a geçiş yapmıştı. Ancak Kurban Bayramı sonrasında kontrolsüz bir şekilde artış gösteren vakalar günlük 30 bini geçmişti. Geçtiğimiz haftalarda hem hafta içi hem de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve ek tedbirler sonuç vermeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir