Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni mutasyon açıklaması! Meğer Eylül ayından itibaren…

Sabah saatlerinde corona virüs salgınında yeni mutasyona uğradığı tespit edilen ülkelerden gelen yolcuların karantinaya alındığı açıklanması sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açıklamada bulundu.

BAKAN KOCA UÇUŞLARIN ASKIYA ALINDIĞINI DUYURMUŞTU

Bakan Koca sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, “İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.” dedi.

elb7y-uxeayipgk.jpg

14 ARALIKTAN İTİBAREN GELEN TÜM YOLCULAR TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Bakan Koca, “Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.” demişti.

479281-446489100.jpg

BAKAN KOCA’DAN YENİ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yeni yaptığı açıklamada, “RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların incelenmesi kısa sürede neticelenecektir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir