Sağlık

Korkutan açıklama geldi! Koronavirüsten daha ölümcül virüsler geliyor!

Herkes koronavirüsün yeni mutasyona uğrayan haliyle şoke olurken, Ebola virüsünü keşfeden Prof. Muyembe Tamfum tarafından korkutan bir açıklama geldi. Uzman isim yapmış olduğu açıklamasında koronavirüsten daha ölümcül virüsleri geleceğini duyurdu. Detaylar haberimizde

İNSANLIK, ÖLÜMCÜL VİRÜSLERLE KARŞI KARŞIYA KALACAK

1976 yılında ortaya çıkan Ebola salgınının keşfedilmesinde oldukça önemli bir isim olan Prof. Muyembe Tamfum, açıklamasında insanlığın Afrika’nın tropikal yağmur ormanlarında bilinmeyen sayıda yeni ve potansiyel ölümcül virüslerle karşı karşıya kalacağını belirtti.

ebola-virusunu-kesfeden-profesor-muyembe-tamfum-13817526-4508-osd.jpg

KORONAVİRÜSTEN DAHA FAZLASINA HAZIR OLUNMALI

Açıklamalarına CNN International’a yapan Tamfum, “Şimdi yeni patojenlerin ortaya çıkacağı bir dünyadayız. İnsanlar yeni tip koronavirüs salgınından daha fazlasına hazır olmalı” dedi.

 HER YIL YENİ VİRÜSLER KEŞFEDİLİYOR

1901 yılında hayvandan insana geçtiği ifade edilen sarı humma hastalığı keşfedilmişti. Araştırmacılar, insanlarda hastalığa neden olduğu ifade edilen en az 200 virüsün daha olduğunu beliriyor.

ebola-virusunu-kesfeden-profesor-muyembe-tamfum-13817526-1239-m.jpg

HER YIL YENİ 3 – 4 VİRÜS TESPİT EDİLİYOR

Prof. Dr. Mark Woolhouse yapmış olduğu açıklamasında insanlarda salgına neden olabilecek yılda en az 3 – 4 yeni virüsün keşfedildiğini belirtti. Yapılan araştırmalar bu virüslerin bir çocuğunun hayvanlardan insanlara geçtiğini ortaya koydu.

coronavirus-vaccine-update-810x608.jpg

ORMANSIZ ALANLARDA ORTAYA ÇIKIYOR

Ebola salgını yaygın olarak Afrika’da görülüyor. Bunun sebebinin yağmur ormanlarına karşın yapıla insan saldırısı olduğu belirliyor. Dünyada ortaya çıkan 27 Ebola salgınının 25 tanesinin iki yıl önce ormansızlaşma yaşanan yerlerde başladığı ortaya çıktı.

Bir Yorum

  1. Selamünaleyküm Allah’ım bize bizlere herkese bir çıkış tüm insanlara bir çıkış yolu göster merhamet et acı Allah’ım bizleri affet merhamet et Allah’ım bizlere bir çıkış yolu göster hayırlısıyla İnşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir