Ekonomi

Halkbank düşük faiz oranlı konut kredisi veriyor! Vefa Konut Kredisi hesaplama

Konut kredisi kampanyasından sadece şehit yakınları ve gazilerin yararlanabileceği ifade edildi. Vefa Konut Kredisi olarak 120 vade ile verilen kredi de tahsil ücretinin de alınmayacağı duyuruldu. Düşük faizli Vefa Konut Kredisi hesaplama linki ve detaylar şu şekilde..

1956726-620x410.jpg

VEFA KONUT KREDİSİ KİMLER FAYDALANABİLİR?

Vefa Konut Kredisinden yararlanabilecek olanların sadece şahadet belgesi bulunan şehit yakınları (Anne, baba, eş ve çocuk) ile muharip ve malul gazi belgesi bulunan gaziler olduğu ifade edildi.

120 AY VADELİ

Halkbank, Vefa Konut Kredisi için yaptığı açıklamasında kredilerin 120 ay vade ve %1,65 faiz oranı ile tahsis ücreti ödenmeden alınabileceği belirtildi. Direkt bankadan alınabilecek olan konut kredisi için örnek ödeme tablosu şu şekilde açıklandı:

screenshot-1-001.jpg

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.(*)Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 950 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL’ dir.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL  120 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 210,82TL’ dir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Resmi web sayfası üzerinden açıklama yapan banka, başvuru yapacak olanların, en yakın Halkbank şubesine direkt olarak başvuruda bulunulabileceği ifade edildi. Gerekli şartları taşıyan kişiler, bulundukları yere en yakın Halkbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirler.

Vefa Konut Kredisi hesaplama ve detaylar için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir