Dünya

Tüm dünya bunu konuşuyor! Yeni mutasyon tespit edildi!

Konuyla ilgili tüm dünyayı alarm durumuna geçiren haber İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada Birleşik Krallık’ta koronavirüsün yeni bir mutasyonunun tespit edildiğini duyurdu. Tespit edilen 2 vakanın Güney Afrika’dan seyahat edenlerle temaslı olduğu bilgisi aktarıldı.

773x435-cmsv2-7fb62e55-60f3-5737-badc-dcd4342517ae-5171364.jpg

SON DERECE KAYGI VERİCİ

Basın bilgilendirme toplantısı sırasında konuşma yapan İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, tespit edilen virüsün son derece kaygı verici olduğunu duyurdu. Aynı zamanda virüsün bu türünün daha bulaşıcı olduğu ifade edildi.

ÇAĞRI YAPILDI

İngiliz Sağlık Bakanı, yapmış olduğu çağrısında Güney Afrika’da olanların kendilerini mutlaka karantina altına alması gerektiğini belirtti.

uzmanlar-koronavirusun-yeni-mutasyonu-hakkinda-ne-diyor-819153-5.jpg

İSRAİL’E DE SIÇRADI

Mutasyona uğramış koronavirüsün aynı zamanda İsrail’e de sıçradığı duyuruldu. İsrail Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamasında 4 kişide daha mutasyona uğramış koronavirüsün tespit edildiği belirtildi. 3 kişinin İngiltere’den geldiği, bir kişinin de ülke dışına çıkmadığı ifade edildi.

2271112-620x349.jpg

MUTASYON NE DEMEK?

Dünyanın koronavirüsün mutasyona uğradığı haberleri çalkalanması sonrasında mutasyon nedir? sorusu gündeme bomba gibi düştü. DNA ya da RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişimler olarak adlandırılan mutasyon, mustasyona sahip olan bir organizma olarak ele alındığında mutant olarak adlandırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir