Ekonomi

Resmen açıklandı! 2021’de altın değil, bu maden daha fazla kazandıracak!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmesinde, 2020 koronavirüs salgınında bir yükselip, bir düşen altın fiyatlarındaki son durumu değerlendirerek, önümüzdeki yıl içerisinde gümüşün altından daha fazla kazandıracağını açıkladı.

24032016-ceyrek-altin-650.jpg

GRAM ALTINDA 480 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKABİLİR

Altın fiyatlarının son dönemde 540 TL’den 440 TL’ye kadar gerildiğini ve bu zamanlarda 450 – 460 TL bandında olduğunu ifade eden Memiş şu açıklamayı kaydetti:

“Özellikle vaka sayılarındaki artışlar, küresel ekonomilerdeki büyümeye dair endişeleri tekrar gündeme getiriyor, bu da emtia fiyatlarını olumlu yönde destekleyen faktörler olduğu için uluslararası piyasalarda altının ons fiyatının 2020 dolar seviyelerine çıkmasına neden olabilir. Yani tekrardan 2000 dolar seviyesinin üzerinde bir altın fiyatı görebiliriz buda içeride gram altının hızlı bir şekilde 480 TL seviyesinin üzerine ataklar yapmasına neden olabilir. Bundan dolayı vatandaşlar bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirebilir ama burada bir uyarıda bulunmak gerekiyor. Biz vatandaşlarımıza şunu tavsiye ediyoruz altın, gümüş gibi emtialar uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Bankadan kredi kullanarak yada borç alarak yatırım yapılmamalıdır. Birikim ve tasarruflarınızla uzun vadeli emtia alımı yapmalıdırlar”

resized-cf2df-ab5e5c8fsondonemdecokyukselengumusfiyatlaribugunnekadaroldugumusalirkenneleredikkatedilir.jpg

2021’DE GÜMÜŞ DAHA FAZLA KAZANDIRACAK

Memiş, açıklamasının devamında önümüzdeki yıl içerisinde gümüşün altından daha fazla kazandıracağını ifade etti. Özellikle 2021 yılının 2. çeyreğinden sonra bir değişim beklediğini ifade eden uzman isim, “2021 yılında altın fiyatlarında bu kadar agresif yükselişler beklemiyoruz. 2021 yılının 2. çeyreğinden sonra altın fiyatlarında ve gümüşte bir gerileme bekliyoruz. 2020 yılında gümüş altını tahtından eden çok değerli bir emtia oldu. 2021 yılında da altına kıyasla gümüşün daha iyi bir getiri sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Bir Yorum

  1. Allah razi olsun.abi seni dinledim gumuse yatirim yaptim.8 ayda yuzde 100 den fazla yukseldi gumus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir