Eğitim

Yüz yüze sınavlarla ilgili flaş gelişme! Yüz yüze sınavlar iptal edilecek mi?

An itibariyle öğrenciler uzaktan eğitim ile derslerine devam ediyor. Ara tatil sonrasında yüz yüze eğitime devam edecek olan öğrenciler, artan vaka sayıları sebebiyle online eğitime geri dönüş yaptılar. Öğrenci ve veliler, sınavların yüz yüze yapılıp yapılmayacağına ilişkin açıklama bekliyor.

KARNE VERİLECEK

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,22 Ocak 2021 tarihinde öğrencilere karne vereceklerini duyurarak, “22 Ocak’ta karne vermek istiyoruz” dedi.

22 Ocak günü öğrencilerinin eline basılı karne vermek istediklerini belirten Bakan Selçuk, “Biz çocuğunuzun eline basılı karne vermek istiyoruz. Tüm şartlara karşı da hazırlıklarımı sürdürüyoruz” dedi.

ogrencilerden-yuz-yuze-sinava-tepki-sinavagelmiyorum.jpg

ÖĞRENCİLERİN 15 TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

22 Ocak Cuma günü karnelerini alacak olan öğrenciler, 285 Ocak Pazartesi günü 3 haftalık bir tatile giriş yapacaklar. 2. dönem eğitimlerinin ise 15 Şubat Pazartesi günü başlayacağını belirtildi.

cilzse7tnuydjkkryicogg.jpg

Aynı zamanda veliler, 2. dönemdeki eğitimin online mi yoksa yüz yüze mi olacağını merak ediyor. Konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. 24 Aralık tarihi itibariyle ile Türkiye2nin Çin’den aldığı koronavirüs aşısı sabah saatlerinde İstanbul’a geldi. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan aşılama çalışmaları sonrasında konunun değerlendirileceği ifade edildi. Detaylı bilginin önümüzdeki günlerde geleceği belirtildi.

SÖZLÜ PUAN DAHİL EDİLECEK

Aynı zamanda öğretmenlerin, öğrencilerine sözlü puan verecekleri belirtildi. Öğrencilerin katılmış oldukları canlı derslerdeki performanslarına göre puan alacakları aktarıldı.

yuz-yuze-sinavlar-iptal-edilsin-820530-5.jpg

SINAVLAR İPTAL EDİLECEK Mİ?

En az 1 sınavın okulda yüz yüze yapılacağının ifade edilmesinden sonra veliler sınavların okulda mı yapılacağı yoksa iptal mi olacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili TBMM’de açıklama yapan CHP’li Bakan, sınavların okulda yüz yüze yapılmaması gerektiğini belirtti.

Konu ile ilgili gelişme olduğunda sizlere aktaracağız.

Sizce okullarda yüz yüze sınav yapılmalı mı?

Bir Yorum

  1. Yüz yüze sınav olmasını istemiyoruz, bir öğrenci velisi olarak kaç zamandır topluma karışmayan çocuklarımız bir anda ortaya çıktığı an virüs kapmalarindan korkuyorum.ustelik okullara servis yok, çok veliler bu servisleri yapma imkanı da yok. İnşallah bu hastalık gider de rahatlatır.

  2. Çocuklar nekadar ders görebildiki snav olacaklar sorulara ne kadar cevap verebilip not alacaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir