Gündem

Bakan Koca tarafından 24 Aralık korona tablosu açıklanıyor! Türkiye günlük vaka ve vefat sayısı kaç oldu?

Koronavirüs verileri son dönemde en çok merak eden konular arasında yerini aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her akşam günler vaka sayılarını ve koronavirüs tablosunu açıklarken, bir takım değerlendirmelerde de bulunuyor.

“KENDİMİZİ DAHA İYİ KORUMA ZAMANI”

Bakan Koca, 24 Aralık koronavirüs tablosuna ek olarak, “Bugün tespit edilen 3.218 yeni hastamız var. Aktif vaka sayısındaki düşüş devam ediyor. Aşının etkili olacağı müjdesini aldık. Şimdi aşılanıp etkisini görene kadar kendimizi daha iyi koruma zamanı. Güzel günlere tedbirle hazırlanalım” ifadesini kullandı.

son-dakika-saglik-bakani-koca-bilim-kurulu-13822393-6848-osd-001.jpg

24 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

24 Aralık koronavirüs tablosu az önce açıklandı. Açıklanan tabloya göre veriler düne göre daha da düştü. 195 bin 675 kişiye test yapılırken. 18 bin 102 yeni vaka tespit edildi. Buna göre belirti gösteren ve test sonucu pozitif çıkan 3 bin 218 kişi tabloda hasta olarak belirledi. 254 vatandaşımız ise hayatını kaybetti. İyileşen hastalarımızın sayısı ise 33 bin 985 olarak açıklandı. 

screenshot-2-001.jpg

23 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

Bakan Koca 23 Aralık koronavirüs tablosunu açıklarken, Twitter üzerinden şu açıklamayı kaydetti:

“Bugün tespit edilen 3 bin 192 hastamız var. Aktif vaka sayısındaki düşüş sevindirici. Yeni vaka sayısını da kısıtlamalara ve tedbirlere uyumla azaltacağız. Bu dönemde ev içi bulaşmaları engellemek son derece önemli. Tehdit neredeyse tedbir oraya odaklanmalı”

EV İÇİ BULAŞLARI ARTTI

Bakan Koca 23 Aralık koronavirüs tablosunun açıklamasında, son dönemlerde ev içi bulaşların arttığını vurgulayarak, vatandaşların bu konuda tedbirini alması gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir