Gündem

Meteoroloji uyarılarını peş peşe sıraladı! Bu akşam ve yarın sabah saatleri için tedbirinizi alın!

MGM, akşam saatlerinde bu akşam, yarın sabah ve akşam etkili olması beklenen hava durumunu açıkladı. Bu geceden itibaren etkili olacak fırtına ve lodosa karşın vatandaşların tedbirli olması istendi. Açıklanan hava durumu tahminleri sonrasında hava nasıl olacak? sorusu da cevap bulmuş oldu.

Merakla beklenen hava durumu tahminini açıklayan Meteoroloji, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusunun yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Ege Bölgesi’nin kıyı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Antalya’nın doğu çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı; diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edildiğini belirtti.

Özellikle, bu gece ve yarın sabah saatlerinde Trakya, Marmara’nın güney, Batı Karadeniz’in iç, Doğu Anadolu’nun güney ve doğu kesimleri ile İç Anadolu Bölgesi’nde pus, yer yer sis ile beraber Doğu Karadeniz’in iç, İç Anadolu’nun doğu kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli buzlanma ve don hadiseleri beklendiği için vatandaşların tedbirini alması gerektiği ifade edildi.

screenshot-3.jpg

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artması, özellikle batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesi ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ LODOS: Rüzgarın; yarın(Cuma) öğle saatlerinden itibaren Marmara geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Edremit çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güney kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cuma) zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Az bulutlu, yarın (Cuma) zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Antalya’nın doğu çevrelerinin yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Göller yöresinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi beklenmektedir.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi ile birlikte kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir