Gündem

Bakan Koca az önce açıkladı! Türkiye’ye girişlerde zorunlu hale getirildi!

Konuyla ilgili kritik açıklama Bakan Koca tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada yurtdışından Türkiye’ye gelen yolcularda 28 Aralık tarihinden itibaren negatif PCR testinin aranacağı belirtildi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Koca, “Aksi durumda ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir” dedi.

TÜM DÜNYADA VAKA SAYILARI ARTTI

Tüm dünyada artan vaka sayıları sebebiyle Türkiye’nin de son dönemlerde örnek aldığını ifade eden Bakan Koca, bu kapsamda yeni tedbirlere ihtiyaç duyduklarını belirtti.

son-dakika-turkiye-ye-yurt-disindan-gelen-13824986-3935-m.jpg

1 MART TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Koca, konu ile ilgili uygulamanın 1 Mart 2021 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. İşte Twitter üzerinden yapılan o açıklama:

“28 Aralık pazartesi gününden itibaren yurt dışından hava ile 30 Aralık tarihinden itibaren ise hava, kara ve deniz yolu ile gelen tüm yolcuların son 72 saatte yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir. Negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeyenler Türkiye’ye gelirken uçağa bindirilmeyecektir. Ülkemize girişte hudut kapısında testini ibraz etmeyenler ikamet edecekleri adreslerde karantina altına alınacaktır. Bu uygulama 1 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir”

SON 10 GÜNDE GELENLERE

Özellikle son 10 günde İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan gelenlerde mutasyona uğramış virüs görüldüğünü belirterek, “Virüsün bu yeni değişkeninin ülkemize girişini önlemek için son 10 günde İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’da bulunan ve Türkiye’ye gelen kişiler ise hem son 72 saatte yapılmış negatif test sonuçlarını ibraz edecek hem de ikamet edecekleri yerde karantinaya alınacaktır. Karantinanın 7’nci gününde yapılacak olan 2’nci testleri de negatif çıkarsa karantinaları sonlandırılacak, pozitif çıkarsa tedavi altına alınacaklardır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir