Personel Alımı

16 bin Sağlık Bakanlığı sağlık personel alımı açıklaması!

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Kararı ile yayımlanan Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alım ilanı ile ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlık personeli alımı yapılacağı müjdesi olarak anlaşılan 16 bin personel alımı için kadro dağılımı ile ilgili dikkat çeken bir detay paylaşıldı.

RESMİ GAZETE KARARI

Resmi Gazete’de yayımlanan Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında Sağlık Hizmetlerinin Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yürütülebilmesi Amacıyla Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin 2021 Yılında Uygulanmak Üzere Belirtildiği Şekilde Tespit Edilmesi Hakkında Karar (Karar: 2020/566) ile 32 bin sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Yayımlanan kararda, “Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin 2021 yılında uygulanmak üzere ekli listede belirtildiği şekilde tespit edilmesine 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Kanunun | inci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

Öte yandan alım yapılacak kadro ve personel sayıları aktarıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 16 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı şeklinde anlaşılan Cumhurbaşkanı Kararı’nın aslında personel temininde  güçlük çekilen yerlerde mevcut personel ile 4924  kapsamında sözleşme imzalanması ile ilgili olduğu aktarıldı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir