Ekonomi

Türk-İş’ten flaş asgari ücret açıklaması geldi!

Türk İş Genel Başkanı Atalay, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi öncesinde yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Yapılan açıklamada 3 bin TL’nin altında getirilen bir teklifin çalışan kesimi memnun etmeyeceğini belirtti.

752x395-uzmanindan-uyari-para-sayarken-parmaginizi-yalamayin-1588345726870.jpg

ÇALIŞAN KISMI MEMNUN ETMEYECEK

Her yılın sonunda belli olan asgari ücret miktarı, 2021 yılı için geri sayılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde belli olacak 2021 asgari ücrete ilişkin çalışan kesim gelecek olan zam miktarını belirliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Atalay, 3 bin TL’nin altındaki bir teklifin çalışan kesimi memnun etmeyeceğini ve tekliflerin 3 bin TL üzerinde olması gerektiğini söyledi.

616x346-konut-alamayan-dar-gelirli-ailelere-devlet-40-bin-liraya-kadar-prefabrik-ve-betonarme-ev-yapim-yardimi-hibe-para-destegi-1600151352605.jpg

3 BİN TL ÜZERİNDE OLMALIDIR

Ergün Atalay, yapmış olduğu açıklamasında 3 bin TL’nin altındaki teklif insanları mutlu edecek bir teklif olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“İşveren ve hükümet; asgari ücret ile ilgili 3 bin liranın altında bir teklif getirmemelidir. Çünkü 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonuna 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir”

22.jpg

ASGARİ ÜCRET SON TOPLANTI NE ZAMAN?

Asgari ücrete ilişkin ilk toplantı 4 Aralık tarihinde yapılmıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ikinci toplantısı 15 Aralık’ta yapılırken, son toplantı 22 Aralık tarihinde gerçekleştirilmişti.

Asgari ücretin belirlenmesine ilişkin son toplantıya dair açıklama yapan Bakan Selçuk son toplantının 28 Aralık Pazartesi günü saat 10.302da yapılacağını duyurmuştu.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir