Gündem

Meteoroloji’den 19 ile peş peşe uyarı yapıldı! Gece ve sabah saatlerinde etkili olacak!

Tüm Türkiye’de etkili olacak hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji’nin açıklamış olduğu hava durumu tahminleri il il ve bölge bölge resmen belli oldu.

27 Aralık akşamı ve 28 Aralık sabah saatlerinde etkili olacak hava durumu tahminleri akşam saatlerinde açıklandı. İşte illerde ve bölgelerde etkili olacak hava durumu tahminleri..

Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile İstanbul, Yalova, Bursa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edileceği belirtildi.

screenshot-9.jpg

Aynı zamanda yağışların; Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale’nin güney, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimleri ile Antalya’nın batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiği ifade edildi. Bu sebeple bölgede yaşayan vatandaşların tedbirli olması gerektiği duyuruldu.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale’nin güney, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimleri ile Antalya’nın batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

 Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Kıyı Ege ile Antalya’nın batı kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazartesi) Çanakkale’nin güneyi ile Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile yarın (Pazartesi) Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yağışların; Kıyı Ege’de kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/sa), kıyı kesimlerinde bu akşam saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (40-70km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Antalya çevreleri ile zamanla Batı Akdeniz’in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Antalya’nın batı kıyı kesimlerinde kuvvetli, bu akşam saatlerinde yer yer kısa süreli fırtına (40-70km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir