Sağlık

Uzman isimden maskelerle ilgili flaş açıklama! Maskelerden kurtulma tarihimiz..

Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, yapmış olduğu açıklamasında maskelerin ne zaman çıkabileceğini söyledi.

“YAZA DOĞRU RAHATLAYACAĞIMIZI SANIYORUM”

Uzman isim, “Maskeler ne zaman çıkabilir?” sorusuna verdiği yanıt ile milyonlarca kişiyi rahatlattı. Dr. Ertuğrul, yapmış olduğu açıklamasında, “Yaza doğru rahatlayacağımızı sanıyorum ama maskeleri çıkartmak için yaz da erken olabilir” diyerek, yaza doğru rahat nefes alacağımızı belirtti.

145122976-1.jpg

“HANGİ AŞI İLK ÖNÜME GELİRSE ONU OLACAĞIM”

Türkiye’nin aldığı koronavirüs aşılarına ilişkin, “Hangi aşı daha güvenli?” sorusuna cevap veren Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, açıklamasında, ” “Hangi aşı ilk olarak benim önüme gelirse onu olacağım. Çünkü risk altındayım ve o nedenle hemen bu aşıyı olarak en azından kendimi bağışık haline getireceğim” şeklinde cevap verdi.

MASKELERİ ÇIKARTMAK İÇİN YAZ ERKEN OLABİLİR

Herkes maskelerden ne zaman kurtulacağımızı merak ediyor. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte kullanmanın zorlaştığı ifade edilen maskelere ilişkin açıklama yağan Dr. Ertuğrul, açıklamasında, yaza doğru rahatlanacağını belirtse de, maskeleri çıkartmak için yaz döneminin erken olabileceğini söyleyerek önümüzdeki dönemleri işaret etti.

prof-dr-ertugrul-dan-maskeler-ne-zaman-cikacak-13830094-6306-m.jpg

2021’DE AŞI ÇALIŞMALARIYLA GEÇECEK

Önümüzdeki yılında aşı çalışmalarıyla geçebileceğini belirten uzman isim, şu açıklamayı yaptı:

“Bu aşı çalışmalarıyla koronavirüsü sınırlı bir hastalık haline getirebiliriz ancak bu durum virüsten korunmak için maske ve sosyal mesafe kurallarını dışarıda bırakacağımız anlamına gelmiyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir