Eğitim

Son dakika yüz yüze eğitim ertelendi!

Düzenlenen kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Erdoğan, yaptığı açıklamasında yüz yüze eğitime verilen aranın 15 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. İşte yüz yüze eğitim hakkında yaşanan son gelişmeler..

0x0-meb-son-dakika-aciklamasi-okullar-ne-zaman-acilacak-ilkokul-ortaokullar-liseler-icin-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-1609095202303.jpg

2 SAAT 50 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 2020 yılının son kabine toplantısı düzenlendi. Düzenlenen kabine toplantısı 2 saat 50 dakika sürdü. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı gündemdeki konular ve yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı.

son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-13830356-3564-osd.jpg

22 OCAK’A KADAR UZATILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze sınavın ertelendiğini duyurarak, uzaktan eğitimin 22 Ocak tarihine kadar uzatıldığını açıklamıştı. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında, “Bu yıl olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz” ifadesini kullanmıştı.

0x0-meb-son-dakika-aciklamasi-okullar-ne-zaman-acilacak-ilkokul-ortaokullar-liseler-icin-yuz-yuze-egitim-ne-zaman-baslayacak-1609095203363.jpg

15 ŞUBAT’A KADAR ERTELENDİ

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir online eğitimle, derslerine devam eden öğrenciler için uzaktan eğitim için belirtilen süre uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında, “Yüz yüze eğitime verilen ara 15 Şubat 2021’e kadar uzatıldı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir