Gündem

Valilikten yeni koronavirüs kararı! Toplu halde bir araya gelmek yasaklandı!

Karar valilik tarafından açıklandı. Valilik yaptığı açıklamasında park, mesire yeri ve sahillerde toplu bir şekilde bir araya gelmek ve yeme içme faaliyetlerinde bulunmak ikinci bir karara kadar yasaklandı. Merak edilen detaylar haberimizde

valilik-resmen-duyurdu-toplu-halde-bulunmak-yasak-4855590-1.jpg

İKİNCİ BİR KARARA KADAR YASAKLANDI

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantı sonrasında yeni kararlar açıklandı. Buna göre kamuya açık alanlarda toplu olarak piknik yapmak, alkol almak, ateş ve mangal yapmak ve çay içmek gibi yeme içme faaliyetleri ikinci bir karara kadar yasaklandı.

KONTROLSÜZ BİR ŞEKİLDE BİR ARAYA GELMEK ENGELLENECEK

Alınan bu kararla birlikte kontrolsüz bir şekilde bir araya gelmek yasaklanacak. İçişleri Bakanlığı’nın dün göndermiş olduğu genelgede yer alan, yılbaşı kısıtlamalarına uymanın keyfilikten ziyade zorunluluk olduğu hatırlatılarak, yılbaşı partisi ve kutlamalarına izin verilmeyeceği kaydedildi.

2639077-810x458.jpg

KARARA UYMAYANLARA CEZA VAR

Alınan karar uymayanlar için, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili  maddeleri gereğince idari işlem yapılarak adli işlemlerin başlatılmasına ve  konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195’inci maddesi  kapsamında gerekli işlemin yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir