Gündem

Meteoroloji’den 9 ile son dakika uyarısı yapıldı! Yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor!

Merakla beklenen hava durumu tahminleri az önce açıklandı. 81 ili yakından ilgilendiren hava durumu tahminlerine göre yurdumuzun baz ı kesimlerinde sağanak yağışın etkili olabileceğinin altı çizilirken, bölge bölge açıklama yapıldı.

Meteoroloji’nin 81 il için açıkladığı bölgesel hava durumu şu şekilde..

Yapılan açıklamaya göre ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Kırşehir, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

screenshot-3-001.jpg

Aynı zamanda yağışların; Antalya merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(30-80 kg/m2) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus olayı beklendiği ifade edildi. Bölgedeki vatandaşların mağdur olmaması adına bir takım önlemler alması gerektiğinin altı çizildi.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(30-80 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın Edirne ve Çanakkale ile zamanla Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bun akşam saatlerinde İç kesimlerinin yarın Kıyı Ege’nin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-80

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeybatı kesimleri ile Konya çevrelerinin, gece saatlerinde Çankırı, Ankara’nın doğusu, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı, gece ve yarın sabah saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde sis ve pus olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir