Dünya

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama! Koronavirüsten daha şiddetli olacak!

Dünya Sağlık Örgütü yapmış olduğu açıklamasında dünyanın gelecekte de yen tip koronavirüs salgınından daha da büyük bir salgın ile karşı kaşıya kalacağını duyurarak, Kovid-19’un en büyük salgın olmadığını söyledi.

kapak-033530.jpg

1 YIL GEÇTİ

Konuyla ilgili açıklama DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus tarafından yapıldı. Cenevre’de video konferans yöntemi ile yapılan basın toplantısına Vuhan’da nedeni bilinmeyen zatürre vakalarının öğrenilmesinden sonra 1 yılın geçtiği belirtildi.

“HER GÜN YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİYORUZ”

Ghebreyesus açıklamasında DSÖ’nün politikalarını savunarak, şunları söyledi:

“Küresel dayanışma oluşturmak için dünyanın dört bir yanından binlerce muhteşem  bilim insanıyla çalıştık. Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Bazen iyi, bazen  zorlayıcı, bazen tam anlamıyla şaşırtıcı ama hepsi faydalı”

koronavirus-shutter-16-9-1579776730.jpg

DAHA DA ŞİDDETLİ OLABİLECEK BİR SALGINA HAZIRLANMALIYIZ

Kovid-19 vaka sayısı ve vefat sayısının dikkate alındığında diğer hastalıklara karşı daha düşük risk barındırdığını ifade eden Ryan, gelecekte olabilecek ciddi salgınlara karşı hazırlanılması gerektiğini, “Bu bir uyarı alarmıdır. Gelecekte daha da şiddetli olabilecek bir şeye  (salgına) karşı hazırlanmalıyız” şeklinde ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir