Ekonomi

Son dakika belediyeden flaş asgari ücret açıklaması! Asgari ücret 4 bin 200 lira oldu!

Son dakika Balıkesir’de bulunan Manyas Belediyesi asgari ücret açıklaması şoke etti.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Manyas Belediye Başkanı CHP’li Tancan Barçın belediyede çalışan işçilere verilecek asgari ücreti açıkladı.

3 BİN 314 TL ÖDENİYORDU

Sosyal medya hesabından resmi açıklama yapan Manyas Belediye Başkanı CHP’li Tancan Barçın, “Manyas Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile yönettiğimiz güzel ilçemizde kendi çalışanlarımızın refahı bizim için büyük öneme sahiptir. Bu sebeple biz Manyas Belediyesi olarak 2020 yılında Aralık ayı itibariyle en düşük işçi maaşı net 3 bin 314 TL olarak ödüyorduk.” dedi.

2019/04/29/752x395-ruyada-para-gormek-ruyada-para-gormek-ne-demek-ruya-tabirleri-1539344115735.jpg

4 BİN 200 TL OLDU

Son asgari ücret zammı ile birlikte işçilere verilecek asgari ücreti açıklayan Başkan Barçın, “Son zamanlarda yaşanan gelişmeler izinde 2021 yılı için de %4 oranında zam yapılma kararı ile belediye çalışanlarımıza en düşük asgari ücret net 4 200,00 TL olarak ödeme kararı aldık. Buradan tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyor, aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum. Umarım aldığımız bu karar tüm ülkemizdeki işverenlere örnek olur ve yayılır.” dedi.

095842823-tancanbarcin.jpg

Bir Yorum

  1. Takdir ediyorum iktidar sahipleri bu belediye başkanımızdan örnek alsınlar asgari üçreti ayarlama yaparken sene başından sene sonuna kadar gelen zamları göz önünde bulundurarak ona göre asgari üçreti ayarlama yapsınlar zenginin bütçesine göre değil garibanın bütçesine göre değil eh kalmadı seçim zamanı yaklaşıyor bizden söylemesi

  2. Sanki firma yönetiyor,, cebinden veriyor..Hükümet de zaten kendi verebildiği yerlerde yani memur maaşı kaç para bakın, hatta evlet işçisi kaç para alıyor bakın. Hükümet olsa bunları yapamaz, çünkü o zaman kendi cebinden veremicek, şu an kinden bile az olacaktır. Çünkü para babaları patronları ikna edemezler. Dolayısı ile bunlar show,

  3. hükümet kendi işçisine zaten yüksek veriyor, kendinin olunca vereiyor. kendinin olmayan yerde patronlar buna zorluyor. ama hükümet ben kendi işçime en düşük şu kadar veriyorum diye reklam etmiyor. devlet işçisi ne kaar maaş lıyor biliyor musunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir