Sağlık

Tüm dünya şokta! Pfizer koronavirüs aşısı olan hemşire 1 hafta sonra korona oldu!

Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında her geçen gün korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak ABD’nin Kaliforniye eyaletinde yaşayan bir hemşire Pfizer koronavirüs aşısı olduktan 1 hafta sonra koronavirüse yakalandı.

koronavirus-nedeniyle-bir-doktor-daha-yasamini-yitirdi-793569-5.jpg

AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili açıklama bulaşıcı hastalıklar uzmanı Christian Ramers tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada bu tür bir senaryonun mümkün olabileceği ifade edilirken, ilk doz aşının yüzde 50 oranında koruma sağlayacağını belirtti.

İLK GÜN BELİRTİ HİSSETTİ

Hemşire, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında 18 Aralık tarihinde koronavirüs aşısı olduğunu ve aşıdan 1 gün sonra kolunda ağrı olduğunu ve başka bir belirti hissetmediğini ifade etti.

corona-shutter-1-16-9-1604609025.jpg

“2. DOZA İHTİYACINIZ VAR”

San Diego Aile Sağlığı Merkezleri’nde bulaşıcı hastalık uzmanı Christian Ramers yaptığı açıklamasında böyle bir senaryonun mümkün olduğu ifade ederek,”Aşının klinik deneylerinden aşıdan kaynaklanan korumanın 10 ile 14 gün sonra gelişmeye başlayacağını biliyoruz. İlk dozun yüzde 50 civarında koruma sağladığını düşünüyoruz ve yüzde 95’e çıkması için 2. doza ihtiyacınız var”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir