Ekonomi

Altın alırken buna çok dikkat edin! Uzman isim altını çizerek uyardı!

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, özellikle yeni yıl için internetten indirimli altın ve pırlanta satışlarına karşı vatandaşları uyardı. İndirimli olarak alınan altınların düşük ya da boyanmış bakır olduğunun altını çizerek, “İnternetten kurumsal firmalar dışında alışverişten uzak durarak, dolandırılmaktan kurtulursunuz” dedi.

5f45fba85542821134f66b9a.jpg

BU HUSUSLARA ÇOK DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Sertifikalı olarak satılan ürünlerin istenildiğinde satılabileceğini ifade eden Özdinç şu açıklamayı yaptı:

“Altın almadan önce mutlaka hem uluslararası sertifikanın hem de iş yeri sertifikasının sorgulanması gerekiyor. Müşteri bu sertifikaları aldığında elindeki altın ya da pırlanta ürünü yeniden gönül rahatlığıyla satabilir. İnternetten alınan altın satılmaya götürüldüğünde kuyumcu düşük ayarlı olduğunu fark edecek ve buna göre fiyat verecektir. Bu yüzden bu hususlara dikkat etmek çok önemli. İnsanlarımız bu yüzden kuyumculardan alışveriş yapmaya devam etsinler”

altin-fiyatlari-shutter-16-9-1598243186-16-9-1598417347.jpg

ALTINDA İNDİRİM OLMAZ

Özdinç, açıklamasının devamında altın fiyatlarında indirim olmayacağını belirterek, “Altında indirim olmaz. Altında ucuzluk olmaz. Almış olduğunuz altının gramı her yerde aynıdır. Altınlarda yüzde 70 indirim diyorlar. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Ucuz altın diye bir şey olamaz. İnsanlarımız altında indirim lafına inanmasınlar” dedi.

3017039.jpg

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YERİNE

İnternetten alışveriş yerine sabit ve güvenilir esnafların tercih edilmesi gerektiğini söyeyeln kuyumcu Ayhan Karahan ise, “Kişi internetten siparişini veriyor baktığı ürün farklı eve gelen ürün farklı. Vatandaş internetten 22 ayar altın siparişi veriyor eve gelen ürün 8 ayar. Vatandaşlara tavsiyemiz gidip ürünü kuyumcularda görsün ve öyle alsın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir