Gündem

Pınar Gültekin’in babası ‘Davadan vazgeç’ diyen CHP’li ismi açıkladı!

Muğla’da vahşi bir cinayete kurban giden Pınar Gültekin’in babası, bir basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında, “Benim kızıma Muğla’dan iftiralar atıldığı için ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm” diyen Sıddık Gültekin, “Defalarca görüştük. ‘Ne kadar para istersen veririz’ dediler. ‘Davadan vazgeç’ dediler” ifadeleriyle gündeme bomba gibi düştü.

“KIZINIZ OLSA ACABA SİZ KABUL EDER MİSİNİZ?”

Kızının vahşi bir şekilde katledilmesinden sonra CHP’li bir milletvekilinin kendisini arayarak davadan vazgeçmeleri gerektiğini belirtti. Ancak bu olay sonrasında çıkan farklı haberlere ilişkin açıklama yapmak zorunda kaldığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugüne kadar sessiz kaldım. Biraz heyecanlanıyorum, çünkü ilk defa medyanın karşısına çıkıyorum. Ben acılı bir babayım, beni de mazur görün. Ayın 16’sında kızım Muğla’da diri diri yakıldı. Ayın 23’ünde telefonum çaldı. Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerinde bulundu, taziye kelimesinden sonra ‘Davadan vazgeç’ dedi bana. ‘Kamu davası zaten devam eder. Biz senin yanındayız. Ne gerekiyorsa yapacağız’ dediler. Çünkü karşı taraf, annesi CHP’de bir ilçe başkanı olduğunu biliyorum. Aynı partideler ve söyleyeceğim kelime harfi harfine doğrudur. ‘Aksi ispat edilirse intihar ederim’ demişim. Ve ben kabul etmedim, kızınız olsa acaba siz kabul eder misiniz? Telefonu kapattım, tahminen 1,5-2 dakika sürmedi. Olayı da kapattım”

screenshot-14.jpg

“BEN İFTİRA ATMIYORUM”

Sıddık Gültekin, açıklamasının devamında, “Ben neden yalan atayım, benim siyasi bir çıkarım mı var? Ben acılı bir babayım, zaten derdimle uğraşıyorum.  Ben neden yalan atayım? O haberlere çok üzülüyorum. Neden iftira atayım? Ben hiçbir siyasi partiye üye değilim. Ben iftira atmıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne de mal etmiyorum. Ben kişiler üzerinden konuşuyorum. Daha sonra Veli Ağbaba aradı. Veli Ağbaba’ya da aynısını söyledim. Daha sonra Özgür Özel de aradı, aynısını ona da söyledim. Ve 4 Ocak’ta ben açıklama yapacaktım, ancak çok yalan haberler var, o yüzden ben açıklama yaptım. Ben yalan atıyorum, haber çıkmadan bir gün önce CHP ilçe başkanını görevden alıyorlar Hizan’da” ifadesini kullandı.

pinar-gultekin-in-babasi-kizinin-olumuyle-ilgili-13470895-4484-o.jpg

“GEREKENİ YAPACAĞIZ”

Gültekin, kendisini arayan milletvekili Sülayman Girgin’in fotoğrafını göstererek, şunları söyledi:

“Çünkü Özgür Özel bey, ‘gerekeni yapacağız’ dediler. ‘Partimiz içinden böyle insanları kabul etmiyoruz’ dediler. Gereken yapılacak ve Özgür Özel bey bana dedi ki ‘sonuna kadar yanındayız ve davayı takip edeceğiz’. Beni arayanın da bu olduğunu söylediler”

Sıddık Gültekin konuşmasının devamında iddiaların yalan olduğunu belirterek, son sözlerinde “Diyelim ki ben yalan atıyorum, bir ilçe başkanı neden yalan atsın. Neden 10 sefer arasın. Şimdi bazı insanlar parasına malına güveniyorlar. Benim kızım satılık değildi. Muğla’da diri diri yakıldı benim kızım. Bu kabul edilecek bir şey değil. Bir insanın öldüreceksin parayla insanı bağlayacaksın. Böyle bir şey kabul edilemez, bütün duyarlı insanlara sesleniyorum, artık Pınarlar ölmesin, Türkiye’de kadın cinayeti yaşanmasın. Bütün Türkiye’nin arkamda olduğunu hissediyorum. Gerekçe ortada. Katilin, caninin annesi Muğla’da CHP İlçe mi, İl Başkanlığı mı yapıyor zaten olay günü istifa ediyor, gerçek ortada. Ben gerekçenin ne olduğunu bilmiyorum. Soru da almıyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir