Gündem

1 Ocak korona tablosu belli oluyor! Salgında son durum şaşırttı!

Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde ülkemizi etkileyen koronavirüs salgınında her akşam açıklanan son rakamlar merak konusu oldu. Bakan Koca tarafından her akşam güncel korona tablosu açıklanırken, verilere ek olarak da bir takım açıklamalarda bulunuyor.

96754.jpg

Türkiye 1 Ocak korona tablosu vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Güncel tablo her gün bakanlığın resmi sayfasında açıklanıyor. Yeni veriler az önce açıklandı!

screenshot-12.jpg

BAŞARILI OLACAĞIZ

Bakan Koca açıkladığı 31 Aralık 2020 koronavirüs tablosuna ilişkin, “Bugün tespit edilen 2.219 yeni hastamız var. Kayıplarımızın sayısındaki düşüşün kalıcı ve sürekli olmasını bekliyoruz. Ağır hasta sayımız 4.000’in altında indi. Planlı ve tedbirli hareket ederek, kısıtlamalara tam uyarak başarılı olacağız” ifadesini kullanmıştı.

SON 5 GÜNÜN VERİLERİ

Bakanlığın resmi web sayfasından elde edilen verilere göre son 5 günün açıklanan koronavirüs rakamları şu şekilde:

screenshot-16.jpg

1 OCAK KORONA TABLOSU

1 Ocak korona tablosu birazdan Bakan Koca tarafından az önce açıklandı. Açıklanan tablodaki veriler düşüşüyle resmen yüz güldürdü. 

screenshot-17.jpg

1 Ocak koronavirüs tablosuna 12 bin 203 vaka tespit edilirken, hasta sayısı uzun bir süre sonra 2 binin altına inerek 1.908 olarak açıklandı. 212 vatandaşımız hayatını kaybederken, 14 bin 110 vatandaşımız iyileşerek sağlığına kavuştu. 

Bakan Koca, açıklanan bugünkü tabloya ilişkin, “Bugün tespit edilen 1.908 hastamız var. Aktif vaka sayısı, ağır hasta sayısı düşmeye devam ediyor. Kayıplarımızda düşme eğilimi başladı. Ağır hasta sayısındaki azalışa bağlı olarak kayıplarımız azalacak. Salgının yıkıcı etkisinin azalacağına inanıyorum.” açıklamasını yaptı. 

Bir Yorum

  1. Bu virüsü çin attı dava açılsın mahkeme yolu ile Çinliler Türkiye’nin kapısından birdaha içeri alınmasın asla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir