Gündem

Son dakika açıkladı! Bu 15 bölgeye izinsiz girişler yasaklandı!

Şırnak Valiliği, kent genelinde 15 bölgeyi geçici güvenlik bölgesi ilan ettiğini duyurdu. Açıklamanın devamında bölgelere giriş ve çıkışlar 15 Ocak’a kadar yasaklandığı ifade edildi. Detaylar haberimizde

15 OCAK TARİHİNE KADAR

1 Ocak tarihinden itibaren başlayan yasak kararın 15 Ocak tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada Geçici Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilen bölgelerin isimleri tek tek sıralandı.

1599119256220-tytytyt.jpg

VALİLİK AÇIKLADI

Şırnak Valiliği, yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Şırnak İlimiz (Merkez, Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak ve Beytüşşebap) Cudi Dağı Bölgesi, Bestler Dereler Bölgesi, Kurt Dağı Bölgesi, Kureşin Bölgesi, Karaçalı T. Bölgesi, Kel Mehmet D. Bölgesi, Serin V. Bölgesi, 2088 Rk T. Bölgesi, Küçük Su Y. Bölgesi, Gabar Dağı Bölgesi, Faraşin Y. Bölgesi, Altın Dağ Bölgesi, İncebel Dağ Bölgesi, Oymakaya Bölgesi ve Tanin Tanin Bölgesinde 01 Ocak 2021 (dâhil) – 15 Ocak 2021 (dâhil) tarihleri arasında (15) on beş gün süre ile “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın bahse konu tarihler arasında can ve mal güvenlikleri bakımından söz konusu bölgeye izinsiz olarak girmeleri yasaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir