Gündem

14 ile peş peşe sağanak yağış uyarısı yapıldı! Tedbirinizi hemen alın!

Merakla beklenen hava durumu tahmini az önce açıkladı. Yapılan açıklamada 14 ile son dakika sağanak yağış uyarısı yapıldı. İşte tüm Türkiye’yi yakından ilgilendiren hava durumu tahmini..

Ülkemizin geneli parçalı ve çok bulutlu, Ege kıyıları, Uşak, Gaziantep, Kilis, Malatya, Tunceli, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın doğu, Adıyaman’ın batı ile bu akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Karabük’ün batısı ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

screenshot-20.jpg

Aynı zamanda gece ve sabah saatlerinde ülkemizin doğusunda buzlanma ve don ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği için vatandaşların dikkatli olması gerektiğinin altı çizildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Uşak çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Kahramanmaraş ile Osmaniye’nin doğusu hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın ile Bolu ve Karabük’ün batısı, Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya, Tunceli çevreleri ile Elazığ’ın kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (cumartesi) Gaziantep, Kilis çevreleri ile Adıyaman’ın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir