Ekonomi

Kamu bankalarından 0.49 faizli 6 ay geri ödemesiz kredi açıklaması!

Pandeminin ilk başladığı dönemlerde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz yüzde 0,49 faizli kredi vermişti. Verilen kredilerin 6 ay boyunca geri ödemesiz olduğunu belirten bankalardan flaş açıklama geldi.

ÖDEMELER BAŞLADI

Bankalar yaptıkları açıklamalarında yüzde 0,49 faizli kredi kampanyasından yararlanan bazı vatandaşlar için ödemelerin Kasım, bazı vatandaşlar için Aralık ve kalan vatandaşlar için Ocak ayında başladığını resmen duyurdular.

teb-den-bayrama-ozel-0-99-faiz-ile-ihtiyac-kredisi-4530273.jpg

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİNİN DETAYLARI

Bankalar, 5 bin TL altında geliri olan vatandaşlara sundukları düşük faizli ihtiyaç kredisinde geri ödemelerin 6 ay olmayacağı ve ödemelerin 36 ay vadeye kadar yapılabileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda krediler 3 bin TL, 5 bin TL, 7 bin 500 TL ve 10 bin TL şeklinde ihtiyaç sahiplerine verilmişti.

GERİ ÖDEME TABLOSU

Yüzde 0,49 faiz oranları kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlar için çekilen miktara göre aylık geri ödeme şu şekilde olacak:

1-7278.png

VATANDAŞLAR ERTELEME TALEP ETTİ

Bankalardan gelen açıklamaya göre ödemeler resmen başladı. Ancak pandeminin etkisini halen devam ettirmesiyle birlikte vatandaşlar ödemelerde zorluk yaşadığı için geri ödemelerin bir süre daha ertelenmesini talep etti. Bankalardan henüz bu talebe bir cevap gelmedi.

Konu ile ilgili bir gelişme olduğunda sizlere aktaracağız..

Bir Yorum

  1. Banka parayi bedava vermiyor. Pandemi devam ediyor. İşsizlik varken issizken borc kredi cekmek kimseyi kurtarmaz. Oncelikle issizlik onlenmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir